Pravidla

Dvouhra

Hraje XX hráčů v jedné skupině (každý s každým). Žádný hráč starší 18-ti let nesmí být registrovaným tenistou. Každý zápas se hraje na dva vítězné sety. Za každý vyhraný set se uděluje jeden bod. Při vítězství 2:0 se uděluje bod navíc. V každém odehraném zápase se rozdělí vždy 3 body. Pokud se zápas nedohraje z časových důvodů (alespoň jeden hráč oznámí konec hry), postupuje se následujícím způsobem: - Rozehraný set vyhrává ten, který momentálně vede na hry (game). Je-li stav nerozhodný, dohraje se rozehraná nebo následující hra (game). Pokud se zápas nedohraje z důvodu zhasnutí světel, postupuje se následujícím způsobem : - Rozehraný set vyhrává ten, který momentálně vede na hry (game). Je-li stav nerozhodný, rozhoduje skóre v rozehrané hře. Je-li i tak stav nerozhodný (např. 2:2, shoda, nebo např. 4:4, 0:0), nezapočítá se poslední odehraný míč před zhasnutím světel. Míče k zápasu poskytuje hráč, který je uveden jako první v rozpisu (přednost mají nové míče - může je dát i soupeř). Nedostaví-li se hráč k utkání, bude utkání skrečováno ve prospěch přítomného (6:0, 6:0). Nedostaví-li se oba, mají možnost odehrát zápas v jiném termínu. V opačném případě bude oběma hráčům započítán výsledek 0:6, 0:6 - body se nepřidělí nikomu. V případě, že některému hráči nebude vyhovovat hrací termín zápasu, může se domluvit s jiným hráčem na výměně termínu. V případě odložení zápasu na jiný termín je třeba souhlas obou hráčů.  O pořadí v lize rozhoduje počet bodů, při rovném stavu dále vzájemná utkání (pak poměr gamů v nich), poměr setů v tabulce, poměr gamů v tabulce, los. V případě jakéhokoliv sporu rozhoduje ředitel příslušné ligy.

Dodatek k pravidlům: Hráči mají volnou ruku kdy a s kým zápas odehrají. Hráči můžou vždy požádat některého z jiných hráčů, aby jim dělal během zápasu rozhodčího. Sezona bude zahájená od pondělí 17.4.2023. Odehrát všech XX utkání bude potřeba nejpozději do pátku 8. září 2023.

Tabulka a výsledky : Vždy po odehraní zápasů napíšete výsledek zápasu na WhatsApp skupinu. Každý výsledek vložený na WhatsApp skupinu bude co nejdříve zobrazen i na tomto webu na stránce s výsledky.

Čtyřhra

Hraje XX smíšených párů v jedné skupině (každý s každým). Žádný hráč či hráčka starší 18-ti let nesmí být registrovaným tenistou. Každý zápas se hraje na dva vítězné sety. Za každý vyhraný set se uděluje jeden bod. Při vítězství 2:0 se uděluje bod navíc. V každém odehraném zápase se rozdělí vždy 3 body. Pokud se zápas nedohraje z časových důvodů (alespoň jeden hráč oznámí konec hry), postupuje se následujícím způsobem : - Rozehraný set vyhrává ten, který momentálně vede na hry (game). Je-li stav nerozhodný, dohraje se rozehraná nebo následující hra (game). Pokud se zápas nedohraje z důvodu zhasnutí světel, postupuje se následujícím způsobem : - Rozehraný set vyhrává ten, který momentálně vede na hry (game). Je-li stav nerozhodný, rozhoduje skóre v rozehrané hře. Je-li i tak stav nerozhodný (např. 2:2, shoda, nebo např. 4:4, 0:0), nezapočítá se poslední odehraný míč před zhasnutím světel. Míče k zápasu poskytuje hráč, který je uveden jako první v rozpisu (přednost mají nové míče - může je dát i soupeř). Nedostaví-li se hráč k utkání, bude utkání skrečováno ve prospěch přítomného (6:0, 6:0). Nedostaví-li se oba, mají možnost odehrát zápas v jiném termínu. V opačném případě bude oběma hráčům započítán výsledek 0:6, 0:6 - body se nepřidělí nikomu. V případě, že některému hráči nebude vyhovovat hrací termín zápasu, může se domluvit s jiným hráčem na výměně termínu. Tato výměna musí být nahlášena řediteli turnaje před zápasem. V případě odložení zápasu na jiný termín je třeba souhlas obou hráčů a okamžité nahlášení konkrétního nového termínu řediteli turnaje, a to oběma hráči (stačí SMS) ! O pořadí v lize rozhoduje počet bodů, při rovném stavu dále vzájemná utkání (pak poměr gamů v nich), poměr setů v tabulce, poměr gamů v tabulce, los. V případě jakéhokoliv sporu rozhoduje ředitel příslušné ligy.

Dodatek k pravidlům : Páry mají volnou ruku kdy a s kým jaký zápas odehrají. Páry můžou vždy požádat některého z hráčů mužské ligy, aby jim dělal během zápasu rozhodčího.

Program : Hraje každý s každým. Sezona bude zahájená od pondělí 17.4.2023. Odehrát všech XX utkání bude potřeba nejpozději do pátku 8. září.